Back to: Boutique gitary
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980

TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980

Base price 1850,00 €
Base price with tax
Sales price 1850,00 €
Discount
TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980
noimage

TOKAI Love Rock LS-50 BB 1980


Japonská spoločnosť Tokai je na trhu od roku 1947 a s výrobou gitár začala v 60. rokoch minulého storočia.

O desať rokov neskôr už pôsobila ako dodávateľ slávnej americkej spoločnosti C.F. Martin, pre ktorú vyrábala aj modely gitár Sigma. Prelom v histórii spoločnosti nastal v roku 1977, keď sa pod rukami japonských výrobcov gitár začali rodiť presné repliky nástrojov Fender a Gibson. Paradoxom je, že nástroje Tokai z tohto obdobia sú často kvalitatívne lepšie ako pôvodné modely. Zatiaľ čo v Amerike sa na výrobe šetrilo, v Japonsku sa starostlivo skúmal a kopíroval každý detail prvých modelov Stratocastrov, Telecastrov, Les Paulov a SG. Takto vlastne vznikali vintage reedície nástrojov zlatej éry, s ktorými samotní výrobcovia prišli až o niekoľko desaťročí neskôr.

Preto sú gitary Tokai medzi zberateľmi a hráčmi veľmi cenené.

Gitary s označením Love Rock sú presnými kópiami pôvodných Les Paulov a v tomto prípade ide o 100% originálny japonský model zo začiatku 80. rokov, ktorý si nemožno zamieňať so súčasným modelom Love Rock.

Tento nástroj je vyrobený s dôrazom na detail a použité materiály boli starostlivo vybrané. Telo sa skladá jedného kusu masívneho mahagónu a na vrchnej strane je dyha z javora v kompletnom čiernom prevedení. Mahagónový krk je osadený palisandrovým hmatníkom s pôvodnými pražcami a profilom modelu Les Paul 1958.

Pražce prešli profesionálnym zrovnaním ako aj kontrola elektroniky zapojenia snímačov gitary.

Nultý pražec ako bývalo zvykom u Japonských modelov je z kosti.

Gitara má patinu zodpovedajúcu rokom šetrného používania a je vo výbornom stave. Gitara je v takmer bezchybnom pôvodnom stave, výbornom hernom stave a je osadená pôvodnými otvorenými krémovými snímačmi značky GOTO.

Nástroj sa dodáva s originálnym kufrom.

Upozornenie: ide samozrejme o použitý tovar. Jeho výnimočná hodnota spočíva najmä v jeho starožitnosti.

Vlastnosti

Hmatník: Palisander
Konfigurácia snímačov: H-H
Telo: Mahagón
Kufor: Áno
Puzdro: Nie
Krajina výroby: Japonsko
Rok výroby: 1980
Hmotnosť: 4,3 kg

Okrem výroby originálnych hudobných nástrojov na mieru (elektrické gitary, basgitary, historické nástroje) sa venujeme aj profesionálnemu servisu gitár, povrchovej úprave hudobných nástrojov (relic, heavy relic) a starostlivosti o boutique a vintage gitary.